İlk Temas

İlk Temas

Sürekli yanlış anlaşılmalar göz önüne alındığında ve herkesin değerli zamanını boşa harcamasını önlemek için, sunduğumuz varlıkların neredeyse tamamı bizim için PAZAR DIŞI olan "SOMUTLUK VE MEŞRUİYET" ilkesine dayanan çalışma şeklimizi ve prosedürlerimizi kamuoyuna açıklığa kavuşturmak istiyoruz.

Oteller ve yüksek hacimli gayrimenkullerin sunulması aslında şu anlama geliyor:
"GAYRİMENKULLER SATIŞ İÇİN DEĞİL, SAHİBİNİN SATIN ALMA TEKLİFİ ALMAYA HAZIR OLDUĞU VARLIKLAR" dır.

İlk adım, her zaman talebin doğrudan potansiyel bir alıcıdan mı yoksa bir aracıdan mı geldiğine bakarız. Muhatabımızın rolü netlik kazandığında, başvuru sahibi hakkında bir dizi bilgi almalıyız.
Örneğin: ŞİRKET PROFİLİ, KİM OLDUĞU, KURUMSAL OLUP OLMADIĞI, WEB SİTESİ var mı, fiziksel bir ofis/şirket varsa, OFİS/ŞİRKET KAYITLI MI DEĞİLMİ, BU SATIN ALMAYA ARACILIK YAPMA YETKİSİ VAR MI gibi bilgi sahibi olmamız gerek.

Talebi gönderen sadece bir e-posta ve arkasında hiçbir kurumsal yapısı olmayan sadece bir telefon numarası olan birisi mi bundan emin olmalıyız.
"BİZ KONUŞTUĞUMUZ ve MUHATAP OLDUĞUMUZ İNSANLARI TANIMAK İSTİYORUZ."

Aracılarla tabii ki çalışabiliriz, ancak her talebi tek tek değerlendirerek. Her şeyden önce bazı gizli varlık bilgilerine erişim ve ardından sunduğumuz otellere doğrudan erişim için katı prosedürlerimiz var.

Portföyümüzdeki otellerin tamamına ulaşımımız mevcuttur. Satışa müsait ama her talepte güncelleme yapılması şarttır. Gayrimenkullerimize (%50-%60) alınan yetkiler ile hareket ediyoruz. Diğerleri ile biz veya partnerlerimiz direk irtibatta olup duruma göre hareket etmekteyiz ve meşruyuz. YETKİ EVRAKLARIMIZI ASLA ve hiçbir nedenle kimseye göndermeyeceğimizi bildirmek isteriz. Bunlar, diğer kişisel bilgileri veya ayrıntıları içeren kapsamlı sözleşmelerin bir parçalarıdır ve kişisel belgelerdir. Ancak çalışma ileri seviyeye taşındığında alıcı ve satıcı gayrimenkulün satın alımı için ciddiyet gösterdiğinde ve tarafların masaya oturma organizesi esnasında şahsi toplantılarda ibraz edilebilir.

İstisna durumlar dışında, sunuma kapalı ve gizli portföyler için bizlerden yetki belgesi gibi evraklar talep edemezsiniz.

Piyasada "satılık olmayan" (gizli portföy) ürünler için yetki belgesi olmaz. Ancak satın alma teklifleri almamızı veya bir potansiyel aracı ile görüşmeler başlatmamızı meşrulaştıran "YETKİLER" ‘dir.

Bir potansiyel alıcı somut bilgiler ile ilgilenir. Pek çok durumda (istisnalar hariç) elimizde teferruatlı Bilgi Notları (BN), Satış Rakamları, otel hakkında genel bilgileri mevcuttur. Genelde hiçbir zaman işletmeye ait gizli finansal bilgiler yoktur. Bu bilgiler olsa bile hiçbir zaman (istisnalar hariç), aracılara teslim edilemez. "VERİ ODASI" diye adlandırdığımız, mal sahibinin hukuk ve yetkili ekibi ile potansiyel alıcının hukuk ve yetkili ekibi arasındaki ilk toplantıda dosyalar ve veriler teslim edilir. ARACILARA BU BELGELER ASLA TESLİM EDİLMEZ!

Ancak (bizim kanaat getirdiğimizde) başvuran hakkında yeterli bilgiyi aldıktan sonra, talebi değerlendirip ve GİZLİLİK ŞÖZLEŞMESİ EŞLİĞİNDE (YATIRIMCININ TALEP YAZISI, NDA, NCNDA gibi evraklar) görüşmeler başlatılacaktır. Potansiyel alıcının İŞ PROFİLİ ve aracının potansiyel alıcı tarafından aracıya verilen YETKİLENDİRME BELGESİ ile ilk adımımızı atar ve aracılarla sıkı bir iş ilişkisi başlatabiliriz. Bu ön belgeler olmadan hiçbir talebi değerlendirmeye almayacağımızı bilmenizi isteriz.

İlk belgeleri aldıktan sonra, talep edilen gayrimenkullerin adlarını, web sitelerini ve elimizde bulunan ve göndermeyi uygun gördüğümüz diğer tüm bilgileri sizlere ulaştıracağız. Bizim çalışma prensibimiz bu şekildedir. Bu şekilde bizimle çalışmak istemiyorsanız lütfen ne siz yorulun ne de biz.

Şunu da söylememiz gerekir. Bu ön evrakları göndermekle işlem bitmiyor, takip edilmesi gereken başka önemli adımlar daha var ama bunları şu an değil zamanı geldiğinde istişare ederiz.

REGNUM OÜ (LTD)
01.01.2023

İlk Temas

Bize katılın, emlak ofisinizi ekleyin! kazancını katlayan onlarca kurumsal üyemizden biri olun.

Daha çok kazanmayı hayal edip üye olan onlarca kurumsal iş ortağımızın hayali gerçek oldu. Siz de şimdi onlardan biri olun. Bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kurumsal Üye Ol +372 712 12 00

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım!